lokalizacja dziecka
Dzieci

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej i pragnie dbać o jego bezpieczeństwo. Jednak nie jesteśmy w stanie być ze swoim dzieckiem cały dzień i pilnować go na każdym kroku.

Poza tym nasza pociecha musi także czuć, że ma pewną miarę swobody i nie jest ograniczana w nadmiarze. Jak jednak pogodzić te dwie rzeczy? Gwarancję bezpieczeństwa i swobodę? Przydatny może być w tym celu gadżet, jakim jest zegarek z GPS.

Możliwości zegarków z GPS

Dla niektórych zegarek z GPS może być rozwiązaniem zbyt daleko idącym. Jest to bowiem pewna forma nadzoru, wręcz śledzenia pociechy. Jednak warto przyjrzeć się przede wszystkim korzyściom wynikającym z tego, że nasze dziecko będzie w jego posiadaniu. Dziś usłyszeć możemy o różnych historiach, czasem bardzo niepokojących, z udziałem dzieci. Porwania w drodze ze szkoły, dziecko gubi się w lasie podczas wycieczki, wsiada w nie ten autobus co trzeba.

Są sytuacje, gdy dziecko nie może dać znaku życia. Są i takie, w których telefon może się po prostu rozładować i nie gwarantować dziecku w gruncie rzeczy żadnego bezpieczeństwa. Tymczasem gdy mamy zawsze dostęp do lokalizacji naszego dziecka, możemy bezzwłocznie go poszukać. Bateria w zegarku trzyma długo w porównaniu do telefonu. Poza tym jest o wiele mniej prawdopodobne, że dziecko zgubi zegarek założony ciasno na ręku, niż telefon, który w każdej chwili może wypaść mu z kieszeni.

Żaden rodzic nie chce być czarnowidzem i myśleć o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na jego pociechę. Jednak różne sytuacje się przydarzają dzieciom i również my możemy na własnej skórze ich doświadczyć. Taka kontrola może być dla dziecka pewną formą nadzoru, ale zagwarantuje mu także bezpieczeństwo.

Warto oczywiście ją stosować do określonego wieku, nie kontrolować w ten sposób nastolatków, u progu dojrzałości. Mniejsze dzieci wracające autobusami bądź też pieszo do domu, powinny jednak być wyposażone właśnie w takie gadżety. Można także uświadomić naszemu dziecku w trakcie rozmowy jak ważne są takie zabezpieczenia i jak istotne jest to, by zegarek zawsze znajdował się na ręce.

Artykuł powstał na podstawie informacji dostępnych na smartsafe.pl.

One Reply to “Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

  1. ja kupilam corce zegarek, ktory ma w sobie WSZYSTKO co daje mi poczucie bezpieczenstwa. ma oczywiscie gps, ma opcje ustalenia obszaru i jak dziecko przekroczy granice na jaka pozwililam sie oddalic to dostaje powiadomienie. zegarek ma tez taka opcje, ze moge dyskretnie (oczywiscie z poczuciem prywatnosoci dla dziecka), ale wlaczyc dyskretny podluch, kiedy mam watpliwosci, czy dziecko jest tam, gdzie powinno, gdzie mowilo, ze bedzie.
    A dla dziecka to super zabawka… bo wyglada, jak to sie mowi, oldschoowo 😀 nowoczesnie, kolorowo, moze nagrywac wiadomosc i dostaje sie w formie smsa, ma miernik snu, ustawienia planu lekcji, moze na nim korzystac z Facebooka… wiele gadzetow. corka jest zachwycona, nie zdejmuje z reki ani na chwile – jest wodoodporny. moim zdaniem swietna opcja. bo rozmowa to jedno, zaufanie trzeba miec, ale swiat jest tak zepsuty, ze warto miec to na uwadze 🙁 zegarek ma tez przycisk SOS, to corka wie, ze jak tylko cos ja zaniepokoi jednym kliknieciem daje mi znac. teraz czuje, ze moja Hania jest bezpieczna, zadowolona, wiec ja tez jestem spokojna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *