jeździk dla dzieci
Dzieci

Zabawki dla dzieci do 3 lat. Na co warto zwracać uwagę?

Producenci prześcigają się w propozycjach zabawek skierowanych do najmłodszych dzieci. Wybór produktów w sklepach przyprawia o zawrót głowy. Jeśli nie mamy sprecyzowanych wymagań, zakup zabawki dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem.

Zabawki a rozwój dziecka

Zabawki to nie tylko radość i sposób na zabicie nudy. To także — a może przede wszystkim — wspomaganie rozwoju dziecka w różnych sferach. Dziecko, zależnie od etapu rozwoju na którym się znajduje, potrzebuje różnorodnej stymulacji. Inne zabawki damy niemowlęciu, a inne energicznemu trzylatkowi.

Propozycje dla niemowląt

Dobór zabawek dla niemowląt powinien być uzależniony od mobilności małego człowieka. W pierwszym etapie życia dobrze sprawdzi się mata edukacyjna, która angażuje zmysł dotyku i wzroku oraz zachęca do trenowania celowego ruchu.

Oseski uwielbiają ssać co wynika z ich fizjologii, dlatego naturalną propozycją dla nich będą wszelkiego rodzaju gryzaki oraz grzechotki, które prędzej czy później również trafią do dziecięcej buzi. Maluszkom przypadną do gustu także wszelkie karuzele i zawieszki, na których będą mogły skupić wyostrzający się stopniowo wzrok.

Propozycje dla roczniaka

Roczne dziecko ma już zupełnie inne wymagania od niemowlęcia. Porusza się, często stawia pierwsze kroki. Jest bardzo zainteresowane otaczającym go światem. Świetnym wyborem dla dziecka w tym wieku będą pchacze, które oprócz wspomagania chodu, zawierają mnóstwo interesujących dodatków angażujących zmysły dziecka.

Propozycje dla dwu i trzylatka

Dzieci powyżej drugiego roku życia poruszają się już swobodnie. Ich rozwój nadal postępuje bardzo szybko, napędzany dodatkowo przez silną potrzebę eksploracji otoczenia. Dzieci są niezwykle ciekawe świata, a równocześnie potrzebują dużej dawki ruchu. Dobrą propozycją dla ciekawskiego i aktywnego malucha będą rowerki biegowe i jeździki.

Oto propozycje zabawek, dostępnych między innymi w ofercie sklepu maxizabawa.pl:

  • Maty edukacyjne – na przykład marki Manhattan Toy www.maxizabawa.pl/product-moh-16971-Zabawka-dla-niemowlat-Niebieska-mata-edukacyjna-Manhattan-Toy.html
  • Gryzaki i grzechotki – nasz faworyt – elastyczny gryzak dla dzieci, również produkcji Manhattan Toy www.maxizabawa.pl/product-moh-19014-Elastyczny-gryzak-dla-dzieci-Labirynt-pilek-Manhattan-Toy.html
  • Karuzela do łóżeczka – tym razem marki Djeco – przepiękny „Gołębi zakątek” www.maxizabawa.pl/product-moh-18188-Karuzela-dla-niemowlat-Golebi-zakatek-Djeco.html
  • Pchacz – choćby egzemplarz marki Small Foot – www.maxizabawa.pl/product-moh-25528-Drewniany-pchacz-dla-dzieci-Elmo-i-przyjaciele-Small-foot.html
  • Jeździk – świetnie sprawdzi się wóz strażacki Gollnest & Kiesel KG www.maxizabawa.pl/product-moh-2601-Pojazd-dla-dzieci-Straz-pozarna-112-Gollnest-Kiesel-KG.html
  • Rowerek biegowy – na przykład Off – road’owy egzemplarz marki Sevi www.maxizabawa.pl/search.php?text=rower

One Reply to “Zabawki dla dzieci do 3 lat. Na co warto zwracać uwagę?

  1. Mimo tego, że zabawek jest mnóstwo, myślę, że bardzo ciężko jest znaleźć te odpowiednie. Oprócz wieku jest też rozwój, dlatego często zabawki dedykowane przykładowo na dwa lata, mogą nie ucieszyć dwulatka.
    Ja zawsze stawiam na praktyczność i ekologię, dlatego wybieram zabawki drewniane, integrujące i rozwijające wyobraźnie. Są to zabawki produkowane na wzór tych sprzed kilkudziesięciu lat. Przed zakupem zabawki, powinniśmy się zastanowić czy ona rzeczywiście się dziecku przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *