złość
Zdrowie

Psycholog online dla nastolatków. Pomoc bez wychodzenia z domu.

Pomoc psychologa w pewnym etapie życia jest niemal niezbędna. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa przez internet. 

Psycholog dla nastolatków

Okres dojrzewania i wchodzenia w dorosłość charakteryzuje się burzliwymi przeżyciami, nagromadzeniem emocji, z którymi nie każdy jest sobie w stanie sam poradzić. W okresie adolescencji, czyli w okresie dojrzewania, dochodzi do silnego wzrostu wydzielania hormonów płciowych. Działanie hormonów może mieć istotny wpływ na okazywanie emocji o wymiarze negatywnym takich jak depresje czy agresje. Na hormony u nastolatków nakładają się wcześniejsze doświadczenia, oddziaływanie najbliższego środowiska, poziom rozwoju ego młodego człowieka oraz jego temperament. Pomoc psychologa w tym etapie życia człowieka może mieć kluczowe znaczenie dla dorosłego życia, podejmowanych wyborów życiowych.

Przyjazna forma kontaktu ze specjalistą

Konsultacja psychologiczna online to szansa dotarcia do tych, którzy normalnie nie skorzystaliby z pomocy specjalisty. Może dlatego, że nie mają po drodze. Może dlatego, że nie wiedzą, gdzie się udać. A może dlatego, że boją się czy wstydzą bezpośredniego kontaktu z tym, komu mają powierzyć swoje problemy. Któraś sytuacja dotyczy Ciebie? Nie martw się! Psycholog online dla nastolatków to gwarancja na pozostanie anonimowym. Nie musisz obawiać się, że ktokolwiek dowie się o tym, że korzystałeś z pomocy psychologa. Masz pełną swobodę i możliwość wsparcia w komfortowych warunkach. Możesz skorzystać z doraźnej pomocy, czyli jednorazowej porady w kryzysowej sytuacji lub podjąć regularne konsultacje, nawet w formie pełnej psychoterapii za pośrednictwem internetu. Do psychologa online można się zgłosić z różnymi problemami. Jeśli zmagasz się z:

  • depresją,
  • uzależnieniami,
  • bólem emocjonalnym,
  • niskim poczuciem własnej wartości,
  • problemami w kontaktach z innymi,
  • zaburzeniami odżywiania,
  • nerwicą, fobiami, zaburzeniami lękowymi
  • i różnymi innymi, nawet w pozoru błahymi, problemami,

skontaktuj się z psychologiem online. Możesz to uczynić bez względu na to, gdzie mieszkasz i gdzie aktualnie się znajdujesz. Wystarczy dostęp do Internetu. Efekty pomocy psychologa online są takie same, jak w przypadku stacjonarnej współpracy pacjenta z psychologiem. Pomoc jest tak samo skuteczna, równie profesjonalna.

Jak wygląda wizyta u psychologa online?

Konsultacja psychologiczna przez internet nie różni się od tej przeprowadzonej w gabinecie. Specjalista przeprowadzi wywiad, by poznać problemy trapiące nastolatka, a następnie udzieli wsparcia, opracuje plan kolejnych konsultacji, jeśli uzna to za konieczne. Rozmowa z psychologiem może odbywać się poprzez znany i prosty w obsłudze komunikator. To od młodego człowieka zależy, w jakim miejscu będzie się znajdował w momencie rozmowy z psychologiem. 

Tego typu pomoc wydaje Ci się interesująca? Wejdź na https://www.twojpsycholog.online/pl i wybierz specjalistę.