Porady

Depilacja pastą cukrową — krok po kroku jak wykonać depilacje.

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze. Która taka pozostanie przez jak najdłuższy czas. Depilacja dotyczy głównie nóg, pach oraz miejsc intymnych. Zwłaszcza przed latem. Kiedy odkrywamy nasze ciało dużo częściej niż jesienią i zimą. Stosując maszynkę do golenia, musimy uważać na zacięcia. Maszynka bardzo podrażnia skórę. Włoski dość szybko odrastają. Przy odrastaniu pojawiają się nieestetyczne czerwone krostki. Utrapienie prawda? Z pomocą może przyjść nam pasta cukrowa lub wosk. Jak wygląda depilacja pastą cukrową? Jak wykonać depilacje z jej użyciem Na te pytania odpowiemy w naszym artykule:

Depilacja pastą cukrowa — jak ją wykonać prawidłowo?

Pasta cukrowa to naturalny kosmetyk. Zaleca się jej używanie kobietom, które dopiero zaczynają depilować sferę intymną. Pasta cukrowa jest przyjazna skórze. Nie podrażnia jej i nie wywołuje alergii. Warto pamiętać, że pasta przykleja się tylko do włosków. A nie skóry ciała. Dlatego jej odrywanie jest mniej bolesne. Depilacje możemy powtarzać, kiedy włoski mają już od 2 do 3 mm długości. Zaletą depilacji pastą cukrową jest usuwanie włosków wraz z cebulkami. Co zapewnia nam dłuższy czas, zanim włoski odrosną. Depilacje pastą cukrową możemy wykonywać na całym ciele: nogach, pachach, bikini i twarzy.

Depilacje pastą cukrową można wykonywać samodzielnie w domu. Jednak pierwsze zabiegi depilacji stref intymnych zaleca się wykonać w gabinetach kosmetycznych. Niektóre miejsca intymne są ciężko dostępne i ciężko poradzić sobie samodzielnie z ich usunięciem.

Wadą depilacji pastą cukrowa jest to, że rozjaśnia ona skórę w miejscach depilacji. Głównie dlatego, że w jej skład wchodzi kwas cytrynowy. Zaleca się wykonanie depilacji przed latem, kiedy nasza skóra nie jest jeszcze opalona.

Jak wykonać prawidłową depilację miejsc intymnych

Depilację pastą cukrową można wykonać na zimno i na ciepło. Oby dwa sposoby są tak samo skuteczne, jeśli chodzi o usuwanie owłosienia.

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową na zimno:

  1. Lekko podgrzej pastę cukrową w kąpieli wodnej. (Umieść pojemnik z pastą cukrową w garnku z ciepłą wodą).
  2. Z pasty uformuj kulkę. Rozprowadź ją na włoskach w kierunku przeciwnym do ich wzrostu.
  3. Zerwij po chwili pastę, szybkim ruchem. Zgodnie z kierunkiem ich wzrostu

Depilacja miejsc intymnych pastą cukrową na ciepło / mokro:

  1. Pastę cukrową podgrzej w kąpieli wodnej, aż stanie się lekko płynna.
  2. Ciepłą, ale nie gorącą pastę cukrową nałóż szpatułką na skórę. Pamiętaj, by nakładać pastę w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków.
  3. Na naniesioną pastę przyklej pasek do depilacji. Może to być kawałem bawełnianego materiału.
  4. Gdy pasta zastygnie, zerwij energicznie pasek szybkim ruchem w kierunku wzrostu włosków.

Tą samą porcją pasty cukrowej możesz depilować kilkukrotnie inne miejsca ciała. Co jest bardzo wygodne i ekonomiczne. Pasta cukrowa do depilacji może zostać wykonana przez nas samodzielnie w domu. Potrzebna nam będzie woda, cukier, sok z cytryny i zioła. Które złagodzą powstałe podrażnienia. Depilacja pastą cukrową w domu jest bardzo wygodne. Jednak jeśli zdecydujemy się na jej samodzielnie przygotowanie musimy zarezerwować sobie więcej czasu na zabieg.

One Reply to “Depilacja pastą cukrową — krok po kroku jak wykonać depilacje.

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Jak się okazuje, pastę cukrową do depilacji, możemy wykonać samodzielnie. Jednak po każdym zabiegu należy również zadbać o pielęgnacje. I jakie kosmetyki możecie polecić? Dla kobiet jest wiele kosmetyków, jednak jakie kosmetyki po depilacji możecie polecić dla mężczyzn? Na senelle.pl/kosmetyki-dla-mezczyzn/ jest dostępna oferta na kosmetyki naturalne dla mężczyzn. Ktoś może z nich korzysta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *