Porady Zdrowie

Sprzęt medyczny kupisz taniej przez internet

Zakup sprzętu medycznego wiąże się zwykle nie tylko z określonymi potrzebami leczenia, czy wspierania sprzętem rehabilitacji, ale też z problemami natury logistycznej. Dzieje się tak dlatego, że o tyle, o ile sklepów spożywczych albo – przykładowo – odzieżowych jest mnóstwo i można je spotkać na każdym kroku, tak sprzedawców sprzętu medycznego (jakikolwiek by on nie był) nie znajduje się tuż za rogiem. I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi zakup medycznego asortymentu przez internet…

Szybsze dostawy – właściwe wybory

Prowadzenie działalności gospodarczej w branży medycznej jest traktowane pod względem prawnym o wiele bardziej restrykcyjnie – jest obwarowane większą ilością regulacji prawnych – niż prowadzenie jakiejkolwiek innej sprzedaży niezależnie od tego, czy dany sklep działa online, czy jest to placówka stacjonarna. Dlatego właśnie można mieć pewność, że sprzęt zamówiony drogą internetową, będzie sprawny, fabrycznie nowy (chyba że opis mówi inaczej) i że będzie spełniał wszelkie normy jakościowe. Znaczy to tylko tyle, iż sprzęt medyczny kupisz przez internet nie tylko taniej, ale też bezpieczniej, a dokonany wybór będzie trafny i właściwy.

Do tych zalet kupowania sprzętu medycznego online należy doliczyć jeszcze szybkość dostawy. Bez wychodzenia z domu można kupić każde urządzenie – od koncentratora tlenu po ciśnieniomierz i termometr bezdotykowy. Dostawa zwykle zamyka się w jednej dobie, a w najgorszym wypadku są to trzy dni robocze – jak przy większości tego typu internetowych transakcji. Jest to spore ułatwienie dla osób starszych lub tych, których stan zdrowia nie pozwala na swobodne poruszanie się lub znacząco im to utrudnia.

Sprzęt medyczny kupisz taniej przez internet

Oprócz trafnego, dokonanego na spokojnie, w domowym zaciszu wyboru i szybkiej dostawy produktu, zakupy przez internet to przede wszystkim niższe ceny. Wydaje się nieraz, że zapłata za kuriera to dodatkowy koszt, ale w ostatecznym rozrachunku całość wychodzi dużo taniej. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest całkiem prosta. W cenę sprzętu medycznego w sklepie stacjonarnym wlicza się – oprócz podatków i marży stanowiącej zysk danej placówki – koszty transportu, marżę hurtownika, koszty utrzymania lokalu i być może wiele innych dodatkowych opłat, jakie ponosi handlarz. Zakupy internetowe to przede wszystkim pominięcie kosztów utrzymania sklepu, zatrudniania pracowników itd. W wielu przypadków sprzęt trafia do nas prosto z hurtowni albo jeszcze lepiej – prosto od producenta, więc cała masa dodatkowych kosztów zostaje tu anulowana!

Dodatkową zaletą zakupów przez internet jest obsługa klienta. Chodzi bowiem o to, że sprzęt medyczny kupiony przez internet łatwiej jest zareklamować, zwrócić lub wymienić w przypadku jakichkolwiek komplikacji, a wszystkiego dokonuje się bez wychodzenia z domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *