inhalacje
Dzieci Porady Zdrowie

Inhalacje na kaszel, który nie chce ustąpić

Uporczywy kaszel to bardzo poważny problem, zwłaszcza w przypadku dzieci. Kiedy pomimo stosowanych lekarstw odksztuśnych nie widać żadnych efektów, wówczas warto zastanowić się nad zastosowaniem inhalacji. To bezpieczna i skuteczna metoda, która pozwala na uporanie się z problemem zalegającej wydzieliny. Czym jest inhalacja? Jak przebiega proces inhalacji? To musisz widzieć!

Czym jest inhalacja?

Jest to przede wszystkim coraz częściej stosowana metoda w przypadku leczenia kataru i kaszlu. Inhalacje mogą być przeprowadzane z użyciem naturalnych i bezpiecznych ziół oraz z użyciem leków wyksztuśnych dostępnych w aptece. Kaszel zarówno mokry, jak i suchy można leczyć w sposób wziewny oraz dzięki terapii doustnej. Stosowanie takich leków jest bezpieczne, jednak szczególną ostrożność należy zachować w przypadku dzieci. W drodze inhalacji można dostarczyć wielu cennych substancji służących leczeniu dróg oddechowych.

Jak wygląda zabieg inhalacji?

Inhalacja może być przeprowadzana zarówno z użyciem naturalnych ziół, jak i z zastosowaniem preparatów dostępnych w aptece. Oczywiście uwagę należy zwrócić na rodzaj kupowanych substancji, gdyż inne dawki przeznaczone są dla dzieci, a inne dla osób dorosłych. Domowe inhalacje na kaszel przeprowadzane są w prosty i szybki sposób. Potrzebne są do tego jedynie miska i ręcznik lub profesjonalny inhalator, którego koszt to 100-200 zł. Inhalatory dla niemowlaków, dzieci i dorosłych można kupić z https://inhalujemy.pl/. Do wody daje się zioła lub zalecaną mieszankę leków i w ten sposób pod wpływem gorącej wody, wdycha się parę wodną pod przykryciem ręcznikiem. Aby tego dokonać, należy umieścić głowę pod ręcznikiem i nachylić się nad miską. Ręcznik stosowany jest w celu zatrzymania pary, aby ta nie rozprowadziła się po pomieszczeniu. Temperatura wody lub preparatu do inhalacji nie może być zbyt wysoka. Zwłaszcza w przypadku kaszlu, gdyż może to doprowadzić do jeszcze większego podrażnienia.

Inhalacja z zastosowaniem nebulizatora

Zakup profesjonalnego inhalatora jest bardzo ważny zwłaszcza w przypadku dzieci. Ryzyko poparzeń nie jest wtedy w ogóle zagrażające dziecku. Z użyciem takiego urządzenia można podawać wiele leków, w tym tych na astmę oraz w przypadku przewlekłej choroby płuc. Cząsteczki tlenu, jakie podawane są przez końcówki nebulizatora, mają odpowiednie wielkości cząsteczek, co sprawia, że docierają one do docelowych rejonów w poszczególnych partiach dróg oddechowych. To konieczny zakup zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko cierpi na przewlekłe choroby układu oddechowego i płuc.

Wskazania do przeprowadzania inhalacji

Wskazaniem do inhalacji jest:

  • Przewlekły kaszel,
  • przewlekły katar,
  • alergie,
  • zapalenie płuc,
  • zapalenie zatok,
  • zapalenie oskrzeli,
  • zaniki i nieżyty śluzówki,
  • przewlekły nieżyt nosa,
  • choroby krtani.

Przeciwwskazania do przeprowadzania inhalacji

Inhalacji nie należy stosować w przypadku ostrych chorób górnych dróg oddechowych, choroby płuc wraz z krwiopluciem, zagrożenia krwotoku wewnętrznego, ciężkiej niewydolności oddechowo-krążeniowej, gruźlicy płuc. W tych przypadkach konieczny jest kontakt z lekarzem.

W przygotowaniu artykułu pomógł właściciel sklepu medycznego https://pewnypomiar.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *