pościel niemowlęca
Dzieci

Pościel niemowlęca. Co warto o niej wiedzieć i jak wybrać?

Niemowlę ma bardzo delikatną i wrażliwą skórę, dlatego też wybór pościeli dla malucha, musi być rozsądny oraz przemyślany. Decydując się na pościel, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych rzeczy. Przede wszystkim materiał, z którego została ona wykonana. Materiał powinien być najlepiej naturalny, zapewniający dziecku odpowiednią wentylację. To niezwykle ważne, by nie doprowadzać do przegrzania dziecka, co może mieć miejsce wtedy, gdy zdecydujemy się na pościel ze sztucznych materiałów. Dobrze jest zatem wziąć pod uwagę bawełnę, która w przypadku niemowląt sprawdza się najlepiej.

Warto także, by pościel była w jasnym kolorze. To świadczy przede wszystkim o tym, że w materiale nie ma zbyt wielu barwników, które mogłyby podrażniać skórę niemowlęcia. Poza tym częstotliwość prania takiej pościeli jest na tyle duża, że jasne kolory sprawdzają się najlepiej, ponieważ nie widać ich powolnego blaknięcia tak szybko.

Kupując pościel nie można także zapomnieć o samej jakości jej wykonania. Powinna być ona miękka i delikatna w dotyku. Nie należy kupować pościeli z grubymi szwami, które mogą podrażniać skórę, która u niemowląt jest bardzo wrażliwa.

Ważną kwestią jest dopasowanie pościeli, a konkretnie jej wielkości, do łóżeczka czy też do wózka. Ważne, by nie była ona zbyt duża, ponieważ może zbyt mocno przesłaniać dziecko, może się ono w nią zawinąć zbyt mocno. Najlepiej by miała taki rozmiar, jaki jest docelowo potrzebny. Niektóre osoby decydują się na to, by zakupić pościel w większym rozmiarze, która posłuży dziecku dłużej, jednak zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim zbyt ciężka i duża pościel to zagrożenie dla dziecka, a poza tym szybko się ona niszczy, gdy użytkuje ją niemowlę, ponieważ musi być cyklicznie prana. Ilość elementów w komplecie powinna być natomiast dostosowana przede wszystkim do tego, co rodzic jest w stanie wykorzystać przy dziecku.

Artykuł powstał na bazie informacji dostępnych na
https://ewox.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *