tablice manipulacyjne
Bez kategorii

Nauka przez zabawę – tablica manualna dla dzieci

Tablice manualne, to ciekawy pomysł kreatywnej zabawy dla twojego maluszka. Jest jednym z najbardziej popularnych zabawek dla dzieci w wieku 1,5-3 lat, choć i starszaki, chętnie poświęcą jej chwile uwagi, np. na doskonaląc wiązania bucika, zapinanie guzika, czy zasuwanie zamka. Tablica sensoryczna spełnia marzenie każdego małego dziecka o trudno dostępnych rzeczach, które tak staranie chowają przed nimi ich rodzice. Niebezpieczne gniazdko, różnego typu zasuwki pozwalają na doskonalenie manualne małych rączek. Włączniki, wyłączniki, efekty dźwiękowe pozwalają puścić wodze wyobraźni twojego dziecka, to kreatywna zabawa na długie godziny. Tablica manualna, to ćwiczenie motoryki małej, dziecko zdobywa wiele cennych umiejętności, które przydają się w nauce samodzielności. Nauka odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznych przedmiotów, uczy dziecko korzystania z przedmiotów, do których zwykle nie ma dostępu.

Edukacyjne zabawki dla dzieci

 Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci najlepiej bawią się przedmiotami codziennego użytku. Jednak nie wszytki z nich są w pełni bezpieczne i dostępne dla dzieci. Producenci zabawek wychodzą naprzeciw oczekiwaniom małych konsumentów. Tablice sensoryczne z https://foxyfamily.pl/produkty/, to idealna edukacyjna zabawka dla najmłodszych. Uczy i rozwija motorykę małą, poprzez manualne doskonalenie ruchów paluszków. Dziecko nabywa nowych, cennych umiejętności, które przydadzą mu się w życiu codziennym.  Sprawna koordynacja ręka-oko, to świetne przygotowanie do nauki późniejszego pisania.

Tablica sensoryczna — kreatywne ćwiczenia rączki

Dziecięce rączki, nastawione są na ciągłą eksploatację, cały czas coś wciskają, przesuwają, przekręcają. Wszystkie zakazane na co dzień zabawy, niezwykle ciekawią małego człowieka. Tablica edukacyjna, dzięki odpowiedniemu doborowi elementów potrafi zaspokoić, nawet największe wymagania małego odkrywcy. Dziecko bez chwili znudzenia, potrafi włączać i wyłączać ten sam przycisk setki razy. Tablicę edukacyjną możemy zrobić sami lub zakupić gotową w sklepie. Wystarczy odrobinę kreatywności i czasu, aby stworzyć niepowtarzalną zabawkę, która zajmie twojego maluszka na długie godziny. Tablica w stylu Montessori, to ciekawa propozycja na oryginalny prezent, który rośnie razem z dzieckiem. Roczne dziecko, z pewnością zainteresują efekty dźwiękowe umieszczone na tablice, a nieco starsze, dużo chętniej będzie doskonaliło technikę wstawania, aby sięgną wybranych elementów. Starszaki mogą już w pełni korzystać z tablicy, ćwicząc precyzyjne ruchy paluszków i ręki.