psychologia
Bez kategorii

Psycholog internetowy z porozmawiajmyonline.pl jako wsparcie w kryzysowych sytuacjach

Sytuacje kryzysowe mogą przydarzyć się każdemu, a zazwyczaj przychodzą one w najmniej oczekiwanym momencie. W chwilach załamania zdarza nam się popełniać różne błędy – wracać do nałogów czy wypowiedzieć o parę słów za dużo, które w dodatku naszpikowane są negatywnymi emocjami. Dlatego też, w razie potrzeby, o wiele lepiej jest porozmawiać z psychologiem. Nawet jeśli nie mamy możliwości udania się do gabinetu, to możemy skorzystać z pomocy psychologicznej online. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt, dostęp do internetu i chwila, dzięki której podejście do sytuacji może diametralnie się zmienić.

Dlaczego warto porozmawiać z psychologiem?

Rozmowa z psychologiem w trakcie sytuacji kryzysowych może okazać się dla nas niezwykle pomocna. Kiedy warto skontaktować się ze specjalistą? Każdy człowiek posiada własną definicję „sytuacji kryzysowej” – dla jednego będzie to kłótnia z partnerem, dla kogoś innego utrata pracy, dla jeszcze innej osoby – porażki zawodowe. Zazwyczaj w sytuacjach kryzysowych nie patrzymy na rzeczywistość obiektywnie, co pomoże nam zmienić rozmowa ze specjalistą. Dzięki niej można nabrać dystansu, wyrzucić z siebie negatywne emocje oraz zmienić podejście do życia. Oczywiście, rozmowę należy przeprowadzić ze specjalistą, który jest w stanie zrozumieć dany problem oraz jego sens. Czasami wystarczy jedna rozmowa, czasem jednak problem, z którym się zmagamy, okazuje się być wierzchołkiem góry lodowej. Wtedy też warto rozważyć dalszą terapię, jednak decyzję zawsze pacjent podejmuje w porozumieniu ze specjalistą.

Jak przygotować się do rozmowy?

Rozmowa z psychologiem czy z psychoterapeutą nie wymaga szczególnego przygotowania. Warto zauważyć, że często nawet nie mamy na nie czasu, bowiem pomocy specjalisty potrzebujemy niemalże od zaraz. Warto jednak zastanowić się nad pytaniami, jakie chcielibyśmy zadać terapeucie. Niezbędne będzie przygotowanie dobrego sprzętu, za pomocą którego będzie można połączyć się z psychologiem internetowym. Nie musi być to komputer – wystarczy na przykład smartfon z dostępem do internetu. Wygospodarujmy również chwilę dla siebie, podczas której będziemy mogli odbyć spokojną, nieskrępowaną rozmowę. Osobę, z którą chcemy nawiązać kontakt, możemy wybrać spośród grona doświadczonych specjalistów. Samo spotkanie online trwa 50 minut, natomiast jego koszt jest stosunkowo niewielki, gdyż wynosi 130 zł. Warto pamiętać, że nawet kilkadziesiąt minut rozmowy może wiele zmienić, szczególnie jeśli zmagamy się z trudnym do rozwiązania problemem natury psychologicznej.