len
Porady

Jak stosować olej lniany?

Olej lniany uznaje się za najzdrowszy spośród tłuszczy roślinnych. Może być stosowany nie tylko na zimno w formie dodatku do dań lub deserów, ale także w kosmetyce. Olej lniany posiada sporo właściwości prozdrowotnych z uwagi na to, że wytwarzany jest z nasion lnu, które uznaje się za tak zwany superfood. Olej lniany można nabyć bez problemu w sklepach oferujących zdrową żywność albo w aptekach. Cena uzależniona jest od wielkości buteleczki i waha się w zakresie 15-30 złotych. Warto jednkaze tyle wydać, biorąc pod uwagę jego zbawienne właściwości nie tylko na nasze zdrowie, ale i na urodę. Ten najzdrowszy spośród tłuszczy można bowiem wykorzystać nie tylko w diecie, ale i w kosmetyce. Trudno jest się dziwić, że jest zbawienny dla naszego organizmu. W końcu wytwarza się go z jednego z najbardziej popularnych superfoodów – siemienia lnianego, które posiada sporo cennych właściwości. 

Olej lniany jako dodatek do sałatek

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań oleju lnianego jest jego używanie w formie dressingu do sałatek. Stosowany jest w taki sam sposób jak oliwa z oliwek, a ponadto posiada delikatniejszy smak. Poza dodaniem do warzyw, można również wykorzystać go w pastach do kanapek, w zimnych sosach, a nawet również w formie dodatku do chleba. 

Olej lniany do deserów

Co bardzo ciekawe, olej lniany, chociaż jest tłuszczem, często dodawany jest do deserów. Idealnie sprawdza się w formie dodatku do musli owocowego, czy do owsianki. Jego mała ilość nie powinna zmienić smaku deseru, ale doda mu prozdrowotnych właściwości. Śmiało możemy go zmiksować z kefirami, maślankami, jogurtami, a nawet i z wodą zmieszaną z cytryną.

Olej lniany w formie odżywki do włosów

Olej lniany można wykorzystywać nie tylko podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw. Szerokie zastosowanie ma on również w kosmetyce. Olej lniany idealnie sprawdza się w formie całkowicie naturalnego kremu do twarzy. Poza tym nierzadko można spotkać się z zastosowaniem oleju lnianego jako odżywki do włosów. Dzięki nałożeniu go na włosy, poprawiny ich nawilżenie i blask. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *